Институт Пушкина

98326-127. aprillil 2016. aastal korraldavad Tallinna Puškini Instituut  ja Tallinna Tõnismäe Reaalkool koostöös Vene Föderatsiooni Suursaatkonnaga Eesti Vabariigis, Eesti vene keele ja kirjanduse õppejõudude assotsiatsiooniga (EVKKÕA) ja MTÜ Õpilaste Hääl V vabariikliku valmide deklameerimise konkursi õpilastele. Üritus algab kell 12.00 Kesklinna Noortekeskuse (Raua 23, Tallinn) saalis.

Nii nagu eelmistel aastatel, on konkursile oodatud osalema nii eesti kui ka vene õppekeelega koolide 8-12 klasside õpilased. Deklameerijad saavad valida mistahes autori mistahes valmi, kuid ainsaks tingimuseks on see, et valmi tuleb deklameerida vene keeles.

Vene emakeelega osalejad  jaotatakse kahte vanusegruppi: noorem (8-9 klass) ja vanem(10-12 klass). Õpilased, kelle emakeeleks ei ole vene keel, esinevad ühes vanusegrupis ning neid hinnatakse eraldi. Võitjaid igast kolmest grupist ootab ees peaauhind – võimalus tasuta reisida Venemaale 2016. aasta augustis.

Iga kool, olenemata õppekeelest,saab registreerida igasse gruppi ühe inimese (8-19 klass; 10-12 klass; eesti emakeelega osalejad). Selleks tuleb ära täita kirjale lisatudregistreerimisvormi kõik väljad  ning saata registreerimisvorm eraldi failina e-posti aadressile: golos.up@gmail.com. Eelregistreerimine konkursile kestab 22. aprillini. Konkursi korraldajad jätavad endale õiguse lõpetada registreerimine enne osutatud tähtaega, kui soovijate arv peaks ületama piirmäära (50 inimest).

Tuletame Teile meelde, et kõik deklameerijad esinevad mikrofonideta. Tehnilisi saatvaid elemente (muusika, video) kasutada ei tohi. Vaheajal saab iga konkursile registreeritud osaleja sooja toitu.

Kui tekkis huvi, aga lõpuni otsustada ei suuda,  siis võite vaadata „Aktuaalse kaamera” videoreportaaže, mis olid tehtud eelmistel konkurssidel 2012, 2013 ja 2014 a.