Konverents on ajastatud Eestimaa vene keele ja kirjanduse õpetajate assotsiatsiooni (EVKKÕA) asutamise 10. aastapäevale. Organisatsioon on suurim russiste ühendav liit Eestis, mis on loodud ühendamaks Eestis töötavaid vene keele ja kirjanduse spetsialiste ning toetamaks ja populariseerimaks vene keelt, kirjandust ja kultuuri.
Eelseisva konverentsi keskmes on vene keele funktsioneerimise ja õpetamise küsimused kaasaegses ja dünaamilises maailmas: venekeelne digiõpe, bilingvistilisus hariduses. Samuti uute keeleõpikute koostamise teooria ja praktika. Konverentsile saabub kirjastuse Zlatoust peatoimetaja, professor A. Golubeva. Toimub uusimate õppematerjalide näitusmüük.
Konverents on tõeliselt juubelihõnguline, kuna kohale on tulemas vene keele spetsialiste 15 välisriigist. Toimub ka rahvusvahelise vene keele ja kirjanduse õpetajate assotsiatsiooni (RVKKÕA – МАПРЯЛ ) presiidiumi istung. Ühingusse kuuluvad 16 riigi esindajad. Nii esinduslikku vene keele spetsialistide koosseisu pole Eestis olnud alates 1988. aastast, mil Tallinnas toimus rahvusvaheline vene keele õpetajate konverents.
Oma tervitused konverentsile toovad Hiina Rahvavabariigi haridusministri asetäitja Lu Limin, RVKKÕA president, Venemaa haridusakadeemia president, akadeemik L. A. Verbitskaja, Venemaa suursaadik Eestis A. M. Petrov, Eesti haridus- ja teadusministeeriumi esindajana Irene Käosaar.
Konverentsil tulevad arutlusele järgmised probleemid.
- Vene keele kui võõrkeele õpetamise moderniseerimine: digiõpe, nüüdisaegsed meetodid ja metoodikad õpetamises, õpikud, õppematerjalid, programmid.
- Kakskeelsed lapsed eesti koolis. Õpetamise probleemid.
- Võõrkeeletund – kultuuride ristumine, rahvusvahelise suhtlemise praktika.
- Kaasaegsed teadmiste kontrolli meetodid. Testide teaduslikud lahendused ja praktiline kasutus ainetundides.
- Töö tekstiga vene keele tunnis: tekst ja kõne aktiivsus tunnis.
- Õpetamise probleemid: tehnoloogia või inimlik meisterlikkus?
Eesti esindajatele lisaks esinevad ettekannetega Tatjana Mletško – Moldova vabariigi slaavi ülikooli rektor; L. A. Kudrjavtseva – Kiievi T. Ševtšenko nim ülikooli professor; Gusman Tirado Rafael – Granada ülikooli kreeka ja slaavi keelte teaduskonna professor; Axinia Crasovshi – Bukaresti ülikooli professor; Ode Cecilia – Amsterdami ülikooli teadur.
Konverentsil on avatud raamatunäitus, mille on organiseerinud A. I. Solženitsõni nimeline Vene fond. Kõik osalejad saavad Tallinna Puškini instituudilt kingituseks metoodilist kirjandust.
Ürituse lõpus saavad kõik soovijad võtta osa pidulikust õhtusöögist, mille käigus antakse kätte iga-aastased Puškini preemiad.
Sellise mastaabiga ürituse organiseerimise taga seisab hulk tublisid vene keele õpetajaid, spetsialiste ja toetajaid, nagu Inga Mangus, Andrei Krasnoglazov, 21. kooli vene keele õpetaja Alla Kirillova jpt.
Konverents toimub Park Inn by Radisson Meriton Conference and Spa hotel Tallinnas. Konverentsile on võimalik registreeruda 10. aprillini aadressil info@pushkin.ee.